Aktualności

Blog

BAL CHARYTATYWNY STOWARZYSZENIA RODZIN I PRZYJACIÓŁ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W GRODZISKU MAZOWIECKIM.

Posted on: Luty 12, 2017

W ostatnią sobotę stycznia roku 2017 kilka koleżanek i kolegów z naszego chapteru bawiło się świetnie na dorocznym balu charytatywnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych z Grodziska Mazowieckiego. Nasz chapter nie przypadkowo jest na te wspaniałe wydarzenie zapraszany. Nasi koledzy, Jurek „Jerry” Górski i Wojtek „Ziółko” Kozłowski są bliskimi, aktywnie wspierającymi przyjaciółmi Stowarzyszenia, ale też nasz WCHP jak i dealer Liberator jak tylko mogą wspierają Stowarzyszenie.

Bal był fajny, wytańczyliśmy się wszyscy, nie zabrakło biesiadnych szlagierów i obowiązkowych „węży” pląsających po parkiecie, ale gwoździem programu, bez dwóch zdań, była prowadzona przez pana Wojciecha Hardta licytacja. Pan Wojciech dwoił się i troił, zdzierając przy okazji gardło, aby z portfeli gości balu wyciągnąć jak najwięcej, przeznaczonej na szczytny cel wsparcia działalności Stowarzyszenia gotówki.

Nie sposób wymienić wszystkie licytowane przedmioty, dla których pan Wojciech z energią i humorem wyszukiwał nowych właścicieli, wspomnę tylko, że piłka Ligii Mistrzów z autografami Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika oraz książka D.Tuzimka: "Lewandowski - wygrane marzenia" z autografem Lewego i dedykacją od autora trafiły do Ziółka, wywiad – rzeka z Prezydentem Komorowskim i jego dedykacją „Zwykly polski los” do Maćka Sankowskiego, Darek Pawlik przelicytował obraz autorstwa Gabrieli Krysińskiej, a Marcin Kożuch album ze znaczkami pocztowymi.

Liczymy, że za rok znów zabawimy na dorocznym balu charytatywnym i naszą obecnością oraz aktywnym udziałem wesprzemy działalność Stowarzyszenia, bo warto pomagać!

Marcin Grygier


Zamknięcie sezonu 2016 w Warsaw Chapter Poland

Posted on: Październik 16, 2016

14468647_1329064003793061_2199139322418788159_o

Supraśl 30.09.2016 – 02.10.2016

Sezon motocyklowy w jubileuszowym, piętnastoletnim roku istnienia WCHP zamknięty! Grupa bikerów, fanatyków motocykli Harley-Dawidson, spotkała się w urokliwym Supraślu, perełce Podlasia, gdzie od wieków stykają się ze sobą kultury Zachodu, Wschodu, a jak się też okazało, jeszcze dalszego Wschodu, ale o tym za chwilę.

W piątek pod wieczór, w pierwszy dzień zlotu, pokonując o dziwo dobrze wyasfaltowane drogi, omijające cieszącą się złą sławą trasę krajową nr 8, dotarłem na miejsce imprezy. Zaparkowałem „elektrownię” i poszedłem się przywitać z bracią. Jakże miło było na samym wstępie być poczęstowanym kuflem zimnego litewskiego napoju chmielowego! Pierwszy łyk wartko spłynął mi do żołądka i poczułem, że jestem tam, gdzie chcę i z ludźmi, którzy dzielą moją pasję w jeździe motocyklem.

Pod wieczór, gdy już wszyscy dojechali, w sali biesiadnej Hotelu Supraśl, przyozdobionej jak na WCHP przystało banerami i klubowymi flagami, rozpoczęła się część oficjalna. Podjedliśmy to i owo, zakropiliśmy podlaskie specjały Jackiem Danielskim i nasz El Presidente – Maciek Sankowski wraz z oficerską gwardią przyboczną rozpoczęli ceremonię przyjęcia nowych członków Chapteru. Parafrazując pewną reklamę, „bezcennym” był widok zadowolonych buziek prospektów gdy odbierali klubowe barwy. Do naszego grona dołączyli:

Witamy Was serdecznie i cieszymy się, że z nami będziecie!

Ale to nie wszystko! Ceremonia trwała dalej. Gdy narybek klubowy zszedł ze sceny, przyszedł czas na dyplomy i uścisk prezesa dla zasłużonych dla naszej WCHP organizacji. W tym roku zaszczyt odebrania dyplomu i uściśnięcia prezesowskiej dłoni przypadł:

Po części oficjalnej lokalny didżej zapodał muzykę, kilka par poszło w tan, wszyscyśmy jedli, pili i dobrze się bawili.

Sobota. Dzień przywitał nas słońcem i otulającą wieże monasteru i kościołów Supraskich poranną mgłą. W planach była wycieczka śladem Tatarów Rzeczpospolitej, a że wyjazd miał być skoro  świt, o 12.30, więc był czas na spacer i zwiedzenie Supraśl City przy pomocy silników dwusuwowych, czyli nogi lewej i prawej na przemian.

Punkt 12.30 rozległo się basowe dudnienie silników i prowadzona przez naszego niezastąpionego Road Capitana - Mario kolumna ruszyła do Kruszynian, aby zwiedzić tatarski meczet i posmakować tatarskich potraw. Drzwi do drewnianego budynku meczetu otworzył nam pan Bronisław Talkowski, który jest przewodniczącym muzułmańskiej gminy wyznaniowej w Kruszynianach. Od pana Bronisława dowiedzieliśmy się, że nasi polscy Tatarzy są potomkami synów dzielnego narodu walczącego ramię w ramię z polskim wojskiem u boku króla Jana III Sobieskiego. Po służbie, jako że kasa Królestwa świeciła pustkami, zamiast pieniędzy król nadał Tatarom we władanie kilka wiosek wraz z ziemią uprawną. Kruszyniany były jedną z nich. Oprócz historii Tatarów polskich pan Bronisław opowiadał równierz o tatarskich zwyczajach, obyczajach religijnych i znamienitych gościach, którzy odwiedzili Kruszyniański meczet, z księciem Karolem, następcą tronu pewnej wyspy na czele.

Po lekcji historii i religioznastwa, nakarmieni wiedzą poszliśmy nakarmić też nasze brzuchy. Jurta tatarska, gdzie dostaliśmy papu, zamiast namiotem okazała się być z drewna i nie zdziwiłbym się, jeśli w jej budowie brali udział podhalańscy górale. Kto zwrócił uwagę na drewniane gonty na dachu wie, co mam na myśli. Zasiedliśmy do stołów i wkrótce podano tatarskie jedzenie: pierekaczewnik, czyli wielowarstwowe ciasto z mięsem i serem, oraz kryszonkę, jednogarnkową potrawę z warzyw, ziemniaków i jagnięciny. Wszystko było bardzo kaloryczne, syte i smaczne, ale jak ktoś jest na diecie, to lepiej niech omija to miejsce szerokim łukiem.

Po powrocie z wycieczki wieczorem był grill i ognisko. Tym razem w rolę didżeja wcieliliśmy się sami i z ajfonów była muza do wyboru, do koloru – od polskiego biesiadnego do AC/DC. Dla każdego coś miłego. Na koniec usiedliśmy przy ognisku, były kiełbaski i krążąca wokół ogniska flaszka, a w którymś momencie nawet próba odśpiewania harcerskich szlagierów. W końcu przyszła niedziela, czas pożegnań i do domu po drodze z krótką, ale za to smaczną przerwą na ogórkową i rybkę w Broku nad Bugiem.

Myślę, że wszyscy się zgodzą, że Zamknięcie Sezonu 2016 było bardzo udane. Dopisała pogoda, humory i było dużo dobrej zabawy. Przemkowi Skorupie wielkie dzięki za wybór miejsca (hotel zacny z basenem, jakuzi z bąbellkami i takimi tam) oraz za zorganizowanie sobotniej wycieczki. Przemek – duuuuże brawa! Wszystkim, którzy byli - wielkie dzięki za obecność, fajnie było Was wszystkich zobaczyć i do następnego!

Marcin Grygier


Przejechaliśmy cztery pory roku…

Posted on: Maj 12, 2016

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Jak zapewne wielu z nas pamięta, na przełomie kwietnia i maja 2016 Wiesiek Szpaku wraz Gradkiem zwanym też Fidelem, wybrali się na Zlot Saint- Tropez HOG Rally do Francji. Niezwykłe okoliczności ich podróży, w tym przejazd przez ośnieżone austriackie Alpy, mogliśmy śledzić niemal na bieżąco dzięki Facebook’owi. We Włoszech dołączyły do nich Ania Szpakowa i Dagmara (Daga), które doleciały tam samolotem. Odtąd wędrowali już we czwórkę. Poniżej przedstawiam garść ich wrażeń i wspomnień, w formie wywiadu z bohaterami i bohaterkami tamtych dni.

Dario (D):  Ile przejechaliście  km i jak długo trwała cała wyprawa?

Szpaku (Sz): Przejechaliśmy ok. 4600 km od 27. kwietnia do 5. maja.

D: Co było największym wyzwaniem tej wyprawy?

Sz: Nie był to wyjazd szczególnie różniący się od innych wypraw, może jedynie zarządzanie pogodą i planowanie odpowiedniej trasy tak, aby unikać śniegu na który to nadziało się kilka grup jadących przez Villach, było inne niż zwykle. 

Gradek (Gr): Wyzwanie? … wytrzymać ze Szpakiem tyle czasu dzień i noc ! … a tak poważnie to przejazd przez Alpy w taki sposób, żeby dojechać cało i zdrowo. Dzięki „Szpaka prywatnej pogodynce”... smartfonowi z dobrym programem pogodowym, udało nam się ominąć śnieżyce! 

Wyzwanie, to także jechać w temperaturze 1,5 st. C przy padającym śniegu z deszczem.

D: To był trudna jazda. Pisały o Was gazety w Austrii i mówiono o Was w TV. A co wy uznalibyście za sukces tej eskapady?

Sz: Bezpieczne pokonanie trasy. Dla mnie to miała być także wyprawa rozpoznawcza nie tylko Lazurowego Wybrzeża ale i pięknej Prowansji. Zwiedziliśmy kilka ciekawych miejsc takich jak perfumeryjne centrum Europy w Grasse czy samo Saint Tropez i Antibes.  Byliśmy w Monte Carlo, San Remo, Cannes i kilku innych uroczych miejscowościach. Bogatsi o te doświadczenia planujemy już kolejny wyjazd na Eurofestival 2017.    

Gr: Przejechaliśmy cztery pory roku, i czym gorsza była pogoda, tym nasze humory były lepsze ! … ani razu nie miałem ochoty kogoś „ugryźć". 

D: Jakie widzicie pozytywy tego wyjazdu?

Sz: To piękny rejon Europy, wspaniałe górskie trasy. Spotkaliśmy się z wielką życzliwością ludzi; na bocznej drodze we Włoszech koło miasteczka Ovada zatrzymaliśmy się w lokalnym barze i spotkaliśmy właściciela- harleyowca. Pięknie nas przyjął i mimo różnic językowych z pomocą „Google translator” udało się nam porozmawiać. Oczywiście niewielka znajomość włoskiego i dobra hiszpańskiego pomogła.

Gr: Przyjemnie było usiąść w marinie w St. Tropez w otoczeniu setek motocykli Harley i zjeść skromny posiłek z lampką dobrego, czerwonego wina … Super wrażenie to pojeździć po Monte Carlo trasą wyścigów Formuły 1. 

D: Jak oceniacie sam Zlot? Ilość motorków, ludzi, organizację, zespoły, znajomi z Polski?

Sz: Zlot ze względu na samo miejsce jest wyjątkowy. Organizacja bardzo dobra. Wszystko sprawnie działało. Była to jubileuszowa impreza w tym miejscu – dziesiąty raz. Ponad sto customów brało udział w rywalizacji. Niewątpliwą atrakcją był koncert legendarnej super grupy Europe z jej największym przebojem The Final Countdown. Oczywiście było też kilka innych zespołów, jak Shaka Ponk, My Baby czy Jazzanova z Poul Randolphem. Była także piękna 40- kilometrowa parada. Trudno ocenić ilość uczestników, a HOG nie podał oficjalnej liczby, ale myślę, że to mogło być kilkanaście tysięcy. 

Gr: Wszystko było super ! Spotkaliśmy wielu Polaków, także turystów. Przyjaciele z South Chapter Poland byli świetnymi kompanami przy wieczornej, rozgrzewającej buteleczce.  

D: Teraz, już z pewnej już perspektywy, czy uważacie, że taki wyjazd to dobry pomysł?

Sz: Tak, to piękna i dobrze zorganizowana impreza. My jedziemy w następnym roku i słyszymy, że są też kolejni chętni z naszego klubu. 

Gr: Wyjazd będę pamiętał co najmniej… do końca życia. Pierwszy raz jechałem w takich warunkach pogodowych, pierwszy raz miałem na sobie aż tyle warstw odzieży (bielizna, bielizna termiczna, windstopper, kurtka/spodnie skórzane, deszczaki) . Wyjazd raczej dla twardzieli, dzienne przejazdy to ponad 800 km. W zamian wielka satysfakcja i niezapomniany francuski klimat.  

D: A co nadaje się do poprawy czy uzupełnienia w organizacji takiego wyjazdu?

Sz: Każdy z nas ma inne potrzeby; ja osobiście więcej pojeździłbym po okolicy. Prowansja jest piękna szczególnie na wiosnę.

Gr: Warto zarezerwować trochę więcej czasu na taką wyprawę np. 12 dni.

Jeżeli będziecie jeździli po małych francuskich miasteczkach i będzie padał deszczyk to uważajcie na niebiesko białe pasy dla pieszych … są bardzo śliskie … bezcenna była mina bikera który „odtańczył” taki zakręt.

D: Teraz porozmawiajmy z dziewczynami, Anią Szpakową i Dagą. Jak Wy widziałyście tę podróż z tylnego siedzenia Harleya?

Ania: Wyzwaniem dla każdego pasażera jest wytrwać kilkaset kilometrów bez marudzenia, w pionie i bez ruchu. Model HD Elektra jest o tyle wygodnym  pojazdem, że można wygodnie oprzeć się i  nawet delikatnie zdrzemnąć (ale tej sztuki jeszcze nie opanowałam). Najtrudniejsza dla mnie jako "rasowego plecaka "okazała się wyprawa po krętych  dróżkach w drodze do księstwa Monaco. Sztuka pochylania się i współgrania z kierującym i z motorem  jest u mnie nadal w fazie nauki i wymaga treningów- tym bardziej, iż planujemy wycieczkę do Toskanii.

Daga: To Wiesiek z Radkiem odnieśli wielki sukces wybierając drogę bez śniegu i innych niespodzianek - tylko dupki im chyba trochę zmarzły, ale potem my z Anią już rozgrzewałyśmy atmosferę.

D: Jakie są Wasze najpiękniejsze wrażenia z tego wyjazdu? 

Ania: Dla mnie to pierwszy tak duży europejski zlot HOG w jakim brałam udział. Fantastyczne jest to, jak ludzie razem chcą  się bawić i celebrować kulturę motocyklową HD. Nie ważne skąd jesteś i czym jeździsz, ważne, że jesteśmy tutaj razem. Bardzo to miłe. Z kolei obiady u  Harleyowca Luciano  i jego małżonki w małej włoskiej miejscowości Ovada  to super miła kropka nad „i” naszej wyprawy i dowód na to, jak ludzie potrafią być życzliwi.

Daga: Kolejny raz przekonałam się, że nawet najpiękniejsze widoki Lazurowego Wybrzeża byłyby niczym bez dobrego Towarzystwa i dlatego bardzo dziękuję Ani i Wieśkowi, że z nami byli – są super ekipą, można z nimi śmiało podróżować w najróżniejsze warunki.

D: Zlot zrobił na Was duże wrażenie?

Ania: Zlot zorganizowany jest w uroczym miejscu, w porcie Grimaud , jest kilka scen muzycznych, bary i sklepy . Ze względu na chłodną aurę frekwencja była nieco skromniejsza niż na innych europejskich zlotach HD.

Daga: Zlot jest fajny, ale dla mnie na jeden raz. To raczej taka namiastka Faaker - dużo mniejsza impreza. Urokiem tego Zlotu jest niewątpliwie samo miejsce i to co można zobaczyć dookoła. Organizacyjnie i programowo nie było się do czego przyczepić. Spotkaliśmy niewielu motocyklistów z Polski, ale wspólna kolacyjka z przedstawicielami Chapteru katowickiego odbyła się :).

D: Warto było jechać?

Ania: Ten Zlot i każdy inny to jest właśnie idea tej pasji. Ze względu na piękne widoki podczas podróży , jak i możliwość zwiedzania St. Tropez , Cannes, Monaco, San Marino jest to podroż dla wszystkich tych, którzy są wrażliwi na piękno – piękno natury, architektury no i na słońceeeeee. Poza tym w dobrym towarzystwie- wszędzie jest fajnie.

Daga: To był dobry pomysł, ale ze względu na kapryśną pogodę, trzeba się przygotować na różne warunki, zmienne temperatury, także na deszcz. Jest to też długa trasa, więc dla Pań naprawdę bardzo polecam rozwiązanie które wykorzystałyśmy z Anią. Lot do jakiegoś miasta po drodze we Francji lub we Włoszech (my leciałyśmy liniami Ryanair do Bergamo) i przesiadka na motocykle, którymi z Polski podróżują nasi Panowie. Wbrew pozorom to pełna satysfakcja z obu stron: panowie się wyjeżdżą i mają czas na dłuuuugie męskie rozmowy, panie się nie zmęczą i zaliczają zakupy w strefie wolnocłowej. Sytuacja idealna.

D: Najbardziej zabawny moment z całej wyprawy to….  ?

Ania: No cóż, trochę tego było, ale trzeba wspomnieć o tym, że nasza wyprawa z Dagą zaczęła się już na lotnisku w Modlinie. Alarm bombowy pokrzyżował nam plany w podróży do Bergamo skąd Szpaku i Fidel mieli nas odebrać. Byłyśmy zamknięte  7 godzin w hangarze, niemniej jednak w doborowym towarzystwie przypadkowo spotkanego kolegi Mira, z zespołu rockowego Hamak (jak się okazało zna on wszystkich z Chapteru, bo ma Harleya i sypał nazwiskami jak z kapelusza). Umilił nam czas i przysporzył wielu zabawnych sytuacji podczas koczowania w tym hangarze. 

Daga: Ja niestety nie mogę powiedzieć, ale ma to związek z warczeniem :)))

D: Co byście poprawiły jadąc tam za rok? I jakie macie rady dla przyszłych wyjeżdżających?

Ania: Poprawiłabym frekwencję. Mam nadzieję, że Warsaw Chapter Poland, podobnie jak inne prężnie działające polskie Chaptery zmobilizują siły i w przyszłym roku pojedziemy większą grupą.  Poza tym, gdzie może być piękniej na wiosnę niż w Prowansji… 

Daga: Poprawiłabym pogodę, na samym zlocie było po prostu zimno i dlatego nie było aż tak fajnie, jak mogłoby być. Drugi element to nasza lokalizacja noclegu na Zlocie. Spaliśmy w ośrodku oddalonym ok 3km od Zlotu - jak łatwo się domyślić w sytuacjach zlotowych, w godzinach mocno wieczorowych było to lekko upierdliwe, ale radziliśmy sobie. Dla osób które chcą tam jechać w kolejnych latach, cenna uwaga: na samym Zlocie są bardzo różne standardy noclegów i trzeba to dobrze sprawdzić na etapie rezerwacji. Miejsca w którym my nocowaliśmy nie rekomenduję.

Polecam natomiast przed wyjazdem kontakt z osobami, które już były na takim wyjeździe, aby dowiedzieć się co zobaczyć, gdzie zjeść, co omijać. Nam bardzo pomogły informacje przygotowane przed wyjazdem przez Wieśka i wskazówki od Agnieszki Sankowskiej.

Bardzo dziękuję za Wasze wrażenia, refleksje i rady. Znam drogę, którą jechaliście stosunkowo dobrze i wiem, że przeprawa przez Alpy wiosną może być bardzo niebezpieczna dla motocyklistów. Tym bardziej Was podziwiam. Dziękuję także w imieniu koleżanek i kolegów z naszego Chapteru za to, że mogliśmy chociaż wirtualnie uczestniczyć w tak niezwykłej wyprawie. Gratulujemy Wam serdecznie!

A w przyszłym roku…może my też pojedziemy?

 Z harleyowym pozdrowieniem

Dario


Rybka. Nie mogłoby tak być co dzień ?

Posted on: Maj 8, 2016

13139283_10153667263691801_1365527933138524210_n

 

 

W oczach tak zwanych zwyczajnych ludzi, Harleyowcy nie są do końca normalni. Ubieramy się bowiem ekscentrycznie, jeździmy często udziwnionymi i hałaśliwymi motocyklami, nosimy ekstrawagancką biżuterię, barwy klubowe, niektórzy z nas mają dziary i podejrzany „piercing” w dziwnych miejscach i na domiar wszystkiego witamy się i żegnamy jakby serdeczniej niż zwykli ludzie; zapewne coś niecodziennego w tym jest. Ponadto, gdy już zostajemy takim nieco egzotycznym Harleyowcem, to widzimy, że ta nasza motocyklowa wolność niejedno ma imię. Przyjrzyjmy się temu.

Dla jednych z nas prawdziwą rozkoszą jest mknąć pustą, wijącą się drogą wśród kwitnących sadów i zielonych łąk. Dla innych przyjemnością jest pokonywać tysiące kilometrów zatłoczonymi autostradami Europy (nie wspomnę już o tych, którzy podróżują przez zaśnieżone Alpy- bo to osobny temat), słychać także głosy (na razie nieśmiałe) tych, którzy nieobojętnie myślą o tzw. niemieckim modelu motocyklowej przygody, czyli wożeniu motocykli na lawecie, jeśli odległość celu przekracza 500 km. Zatem jak widzimy, różnorodność gustów jest spora- jest ona bowiem wpisana w tę naszą harleyową wolność.

Jednak bez względu na to, jaką kto wyznaje „religię” motocyklowej przyjemności, większość z nas wysoko sobie ceni stosunkowo krótką, wiosenną wyprawę, od lat prowadzoną przez Wojtka zwanego Ziółkiem, czyli „Legendarny wyjazd na rybkę”. Tak było i w tym roku.

Na starcie, przed Liberatorem stanęliśmy w ponad dwadzieścia motorków, skąd Ziółko wiódł nas na ową legendarną rybkę. Piszę „wiódł”, gdyż nie była to zwykła czynność, a raczej pewien proces, który odbywał się rozmaitymi drogami, od ekspresowych poprzez krajowe, aż do tych, które w zimie są poza jakąkolwiek kolejnością odśnieżania, a w których nierówno smołowane łaty stanowią zdecydowaną większość w stosunku do pierwotnie położonego asfaltu. Jechaliśmy zatem tzw. głębokim Mazowszem… ale to przecież wyjazd legendarny i prowadzi człowiek-legenda, więc nie było co dyskutować, tylko trzeba było dać z siebie wszystko… i z pomocą boską utrzymać kierownicę w dłoniach.

Jakaż to była radość, gdy dojechaliśmy wreszcie szczęśliwie, nie gubiąc po drodze żadnych elementów ekstremalnie trzęsącego się podczas drogi motocykla ani… własnych zębów. Rybka była wspaniała, a niespodziewane spotkanie z Banią, czyli szefem łódzkiego chapteru (Lodz Chapter Poland HOG) i z kilkoma kolegami z tego klubu dodatkowo potwierdziło słuszny wybór Ziółka co do punktu docelowego naszej wycieczki, jako miejsca dla prawdziwych Harleyowców.

Powrót do Liberatora odbył się w ekspresowym tempie i był prowadzony precyzyjnie przez Maria i dzielnie wspomagany przez Michała-Kosę, tym razem w roli Safety Officer’a. Chcieliśmy zdążyć przed siedemnastą, gdyż jako ci „nie do końca normalni” harleyowcy pragnęliśmy zagłosować na najpiękniejsze maszyny w ramach Custom Show- imprezy organizowanej w tym samym czasie przez załogę Liberatora. Było to dla nas szczególnie ważne, gdyż nasi klubowi koledzy, Maciek i Vasyl, prezentowali w tym konkursie swoje maszyny. Zdążyliśmy.

Wspaniałym zakończeniem dnia okazał się wynik głosowania. W kategorii Custom Harley oraz w kategorii Best Painting zwyciężył motocykl Maćka, szefa naszego chapteru (poniżej zwycięzca w zbliżeniu). W kategorii Oldschool zwyciężył motocykl wystawiony przez naszego Sponsoring Dealera. Z kolei w kategorii Modified Sportster zwycięzcą został motor sympatycznego Marcina z Liberatora, którego wszyscy znamy z kontaktów serwisowych i wspólnych wyjazdów (a niektórzy także z niesamowitych dziarów na plecach).

Tak więc ci „nie do końca normalni” harleyowcy fajnie spędzili tę piękną, słoneczną sobotę: pojeździli, porozmawiali, zjedli dobrą rybkę, zagłosowali, wysłuchali werdyktu jury, wypili kawę i zadowoleni wrócili do domów. I tylko Marek przed odjazdem zapytał: „- Nie mogłoby tak być co dzień?” Bo naprawdę było super i niech tak pozostanie w naszej pamięci. Wszak generalnie w życiu mamy to, czego chcemy; musimy tylko wiedzieć, czego chcemy. Zwłaszcza, …gdy zostajemy „nie do końca normalnymi” motocyklistami.

Z harleyowym uściskiem

Dario

IMG_2680-kopia


Powiew świeżej bryzy czyli Wielkie Otwarcie- Suchedniów 2016

Posted on: Kwiecień 19, 2016

dziewczyny sucheniów

 

Rozpoczęliśmy szczęśliwie nowy sezon motocyklowy. Nie było to takie zwykłe wydarzenie, jak co roku. Obchodziliśmy przecież 15-lecie istnienia Warsaw Chapter Poland, a ponadto po zimowych zawirowaniach i podziałach klubowych, obywało się ono w nowej formule- było organizowane wspólnie przez cztery Chaptery. Niewątpliwie z tego właśnie powodu tuż przez imprezą dało się wyczuć pewną „nerwowość” w niektórych klubowych mailach. Na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń oraz na podstawie rozmów prowadzonych z koleżankami i kolegami z różnych Chapterów, mogę stwierdzić, że impreza okazała się ogromnym sukcesem! Nie czas i miejsce, aby opisywać ją tutaj w szczegółach, gdyż Ci co byli, doświadczyli jej osobiście, a dla tych, którzy nie przyjechali, słowa będą tylko namiastką emocji. Ważne jest to, co nas, zwykłych klubowiczów- harleyowców nieco zaskoczyło i było pewnym novum w stosunku do dotychczasowych standardów. Oto garść refleksji. 

Po pierwsze sama organizacja imprezy. Wykonywali ją ludzie z kilku Chapterów i na poziomie wykonawczym rozpoczęła się ona w piątek rano- była sprawna i całkiem na luzie, gdyż osób chętnych do pomocy zgłosiło się naprawdę wielu i nie było żadnego problemu z wykonaniem koniecznych prac. Przyjazd i rozlokowanie ok. 150 motorków i ok. 200 uczestników, został opanowany wzorowo przez kolegów z różnych Chapterów, przy czym Michał z Łodzi wniósł tu swój duży wkład organizacyjny i oczywiście ogromny czar osobisty :) Nie mniejszy wkład wniósł Sylwek, nasz Treasurer, który zajmował się kasą i po imprezie stwierdził, że… nie dopłacamy. Ufff.

Idąc dalej, przez cały czas trwania imprezy był obecny Ross Chambers, przedstawiciel oficjalnych struktur HOG, co dla Chapterów będących przecież w HOG’owskiej strukturze i dla nas, płacących co roku składki do HOGu ma znaczenie. Ross przedstawił nowe benefity dla członków HOGu (najwięcej wesołości wywołała darmowa wejściówka do muzeum Harleya w Milwaukee) oraz zamiary HOGu na najbliższy sezon i można z nich wywnioskować, że w tej organizacji następuje pewne ożywienie. Poinformował on nas również o otwarciu, pod koniec kwietnia, salonu nowego dealera Harley Davidson w Warszawie, co nas, motocyklistów może tylko ucieszyć, w przeciwieństwie do Janka z Liberatora, któremu rośnie konkurencja.

Kolejna ważna kwestia, to podczas przyjmowania nowych członków do klubu, okazało się, że połowa z nich to piękne dziewczyny- zobaczcie sami na załączonym zdjęciu! Takiego poziomu „ukobiecenia” jeszcze nie mieliśmy w Klubie. Pięć kandydatek otrzymało pięknie obszyte kamizelki z barwami klubowymi. Wręczanie obszytych kamizelek (także męskich) w miejsce dotychczasowego przekazywania samych naszywek, również trzeba odnotować jako ciekawy pomysł.

Także dużą wartością tej imprezy dla nas, klubowiczów związanych z naszym Sponsoring Dealerem była obecność załogi Liberatora z Jankiem na czele, przez cały czas trwania tego spotkania. Znamy się głównie z relacji klient-serwis, a Ci, którzy na co dzień obsługują nasze motory, to przecież niezwykle sympatyczni ludzie z duszą motocyklistów z krwi i kości. Niezapomniane pozostaną tańce półnagich kolegów wokół czerwonogłowej Sylwii, podczas których okazało się, że…. dziary na plecach Marcina R. są naprawdę imponujące :)

Ważny dla nas, jako współorganizatorów, był fakt, że oprócz kolegów z czterech Chapterów, które organizowały tę imprezę (Kraków, Śląsk, Łódź i my) , była także spora delegacja Chapteru z Poznania, byli też koledzy z Gdańska, z Wrocławia, z Białorusi, a także mogliśmy gościć Prezesów HD Club Riders of Poland, Brothers HD Club oraz H-D C Poland wraz z kolegami z ich klubów oraz przedstawicieli klubu Scorpion MC, co tworzyło fajną „harleyową” atmosferę ponad jakimikolwiek podziałami. Od wielu z nich otrzymaliśmy, jako Chapter, świetne jubileuszowe prezenty; niektóre o charakterze oficjalnym, inne dowcipne, a niektóre mniej formalne jak np. po butelce Jacka Daniels’a na każdy stół, czy pieczonego dzika dla wszystkich.

W sobotę Mario poprowadził ciekawą wycieczkę około 50-60 motorków z postojem na interesującym punkcie widokowym, skąd można było oglądać nie tylko panoramę Gór Świętokrzyskich, ale także …Bazylikę Św. Piotra w Rzymie, gdyż zatrzymaliśmy się nad parkiem miniatur architektonicznych, w okolicy Świętej Katarzyny. Jednak podczas tej wyprawy to nasi dwaj koledzy Safety Officers byli prawdziwymi bohaterami, zapewniając ponad kilometrowej kolumnie, sprawny i bezpieczny przejazd.

Ciekawą inicjatywą był także sobotni pokaz slajdów z wypraw motocyklowych z czasu piętnastu lat istnienia Klubu; może nawet nieco przyćmił on zespół, grający amerykańskiego rocka… Ale Mario ujął nas historią wypraw klubowych i swoimi wąsami sprzed lat :) Ponadto przychodzi mi do głowy taka refleksja: mimo, że podczas tych dni, zabawy i hałasu było wiele, świetnego rocka grał zespół 36.6, a Harleyowcy to zdecydowanie nie są abstynenci (poza drobnymi wyjątkami), suchedniowskie spotkanie pokazało, że niekoniecznie trzeba wypić butelkę whisky na dzień dobry, aby się dobrze bawić. I tego stanu rzeczy nie zmieniły nawet nieco męczące tańce „egzotycznych” tancerek.

I uwaga, bo to naprawdę ważne: zaje…fajne w tej imprezie było to, że w naszym klubie oprócz tzw. starych wyjadaczy, którzy są legendą dla młodego pokolenia Harleyowców, czyli oprócz kolegów takich jak Vasyl, Mario, Ziółko, Lester, Vishnu, Maciek, Czerwony Kapturek czy jeszcze kilku innych, jest wielu młodych kolegów i koleżanek, którzy tworzą super fajną atmosferę, potrafią się świetnie bawić i …doskonale jeżdżą na motorach (jechałem za jedną z Harley Lady na wycieczce i wiem , co mówię). I na szczęście nie są to jednostki. Wytworzyło się bowiem wśród nas młode pokolenie Harleyowców, które zaczyna już teraz obejmować klubowe rządy i będzie królować w najbliższych latach. Jest to wielce optymistyczne. To właśnie jest ten powiew świeżości, „nowa krew”, której potrzeba w każdej grupie po to, aby była zdrową, rozwijającą się organizacją.

A z jaką dynamiką rozwijała się nasza impreza? Ano po chwilowym „zespole napięcia przed-imprezowego”, już od samego początku- od piątku rana nastąpiło całkowite rozluźnienie. Wszyscy przybywający uczestnicy spotkania, ze wszystkich Chapterów, bawili się dobrze, zarówno Ci, którzy przyjechali w pojedynkę, jak Ci w parach, Ci z dziećmi i …Ci z psami. Zatem było miło, wesoło i rodzinnie. Otwartość jest tym słowem, które może charakteryzować nastrój panujący podczas tej imprezy. I w tym przypadku chodzi mi bardziej o wyczuwalną otwartość umysłów i serc, niż o formalne otwarcie sezonu. Jak wiemy, nie zawsze tak było, ale może właśnie od teraz tak będzie?

A pamiętacie jak wyglądał nasz powrót? To było boskie przeżycie: była niedziela, późny poranek, było 22 st. C, słonecznie, bezwietrznie. Droga Radom- Warszawa praktycznie pusta, widoczność kilka kilometrów. Nogi na high-way’kach, szósty bieg, 120 km/h, łagodny warkot motorów. Wokół kwitnące sady, zieleń budząca się do życia, żółte kwiaty mniszków lekarskich i podbiału. Zapach wiosny… Ech, rozmarzyłem się, ale czy może być coś równie wspaniałego?

No… może jeszcze seks…, ale na pewno już nic poza nim :) 

Z harleyowym uściskiem.  

Dario